04 Ocak 2011

Farklı Bir Kaynak IKY

 Bir işletmenin başarılı olabilmesi için çeşitli kaynaklara ihtiyacı vardır.Bu kaynaklar genellikle bir ürün ya da hizmet üretebilmek için kullanılan fiziksel kaynaklar,finansal kaynaklar,insan kaynakları... olarak belirtilebilir.
Bütün bu kaynaklar önemli olmakla birlikte rekabet avantajı sağlamada en önemli kaynağın insan kaynakları olduğunu söyleyebilir.Çünkü bir işletmenin fiziksel kaynakları,finansal kaynakları,üretimi,teknolojileri ve bir çok teknikleri taklit edilebilirken insan kaynakları taklit edilemez bir kaynak arasındadır.Taklit edilse dahi sonucun aynı olma olasılığı oldukça düşüktür.
  İnsan kaynağının bu tür önemli bir yere sahip olması günümüzde de kar amacı olsun veya olmasın tüm örgüt ve yöneticiler tarafından göz önüne alınan önemli bir yere geldiği görülmektedir.
  Günümüzde ve gelecekte önemi gittikçe artan insan kaynakları yönetimi (İKY) adına güncelleştirilmiş bilgileri,bilinmeyenleri ya da eksik olan bilgilerimizi tamamlamak için faydasının olmasını umarak bu siteyi hazırlamış bulunmaktayım.Gün geçtikçe büyümesi, örnek olması ve kaynak olması dileğiyle...

Sevgiler,

Gizem

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder